Biuro Porad Obywatelskich

Informujemy, że zostały przywrócone dyżury w BPO

 Porady udzielane są w BPO zgodnie z harmonogramem, telefonicznie: tel:+48 667 854 944 lub e-mail: e-biuro@bpo-szczecin.pl

Głosowanie na projekty SBO 2019

SBO II FB cover  

Szanowni Państwo,

 

Od piątku 28 września do piątku 12 października 2018 r. potrwa głosowanie na projekty, które zostały zakwalifikowane na listę do głosowania Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. W tym roku można wybierać spośród 111 projektów.

 

W tym roku mieszkańcy złożyli 173 projekty. Pozytywnie ocenionych zostało 111, 18 wycofanych przez autorów, odrzuconych z powodów formalnych 17, a odrzuconych po ocenie merytorycznej 27.

Teraz czas na głosowanie!

Głosowanie na projekty które pozytywnie przeszły weryfikację formalną i merytoryczną rozpocznie się 28 września i potrwa do piątku 12 października 2018 r.

Jak głosować – krok po kroku

W głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Podział jest prosty: karty do głosowania podzielone są na te dla osób do 16 roku życia (które są poszerzone o rubrykę zgody rodzica, opiekuna na udział w głosowaniu) oraz te powyżej 16 roku życia.

Wszystkie głosy przysługujące mieszkańcowi uprawnionemu do głosowania należy oddać w jednorazowym głosowaniu.

Kto? Gdzie?

Głosowanie będzie odbywało się na stronie www.sbo.szczecin.eu

W celu weryfikacji, a zarazem uwiarygodnienia naszego głosu konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, numeru PESEL, telefonu komórkowego oraz imienia matki.

Uwaga! W elektronicznej karcie do głosowania w rubryce „numer telefonu komórkowego” ten sam numer telefonu można użyć maksymalnie 5 razy.

W głosowaniu można oddać maksymalnie 3 głosy: 1 na projekt ogólnomiejski, 1 na dowolny projekt dzielnicowy duży i 1 na dowolny projekt dzielnicowy mały.

W każdej kategorii jest również możliwość nieoddawania głosu wcale, więc np. jeśli zależy nam na oddaniu głosu na projekt ogólnomiejski, a nie chcemy głosować na pozostałe wystarczy zaznaczyć przy projektach dzielnicowe duże/małe przycisk „brak głosu”.

W tym roku kolejność projektów na kartach do głosowania wygląda tak:

1. Projekty dzielnicowe duże (Północ, Zachód, Prawobrzeże, Śródmieście),

2. Projekty ogólnomiejskie